Witamy w krainie jakości

"MIDANA" jest firmą odzieżową. Założona została w 1990 r. jako spółka z udziałem kapitału niemieckiego. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest produkcja wysokiej jakości odzieży damskiej. Firma od początku jej powstania wyposażona została w nowoczesny park maszynowy, a zastosowane zachodnie technologie i metody wytwarzania uczyniły z niej atrakcyjnego partnera na rynku europejskim. Szczególnie mocno osadziła się na rynku niemieckim, do którego kieruje ponad 95 % swojego eksportu (w ramach obrotu uszlachetniającego z powierzonych materiałów i według wzorów zleceniodawców ).

W strukturze asortymentowej produkcji największy udział miały kostiumy, żakiety, spódnice, spodnie damskie, kurtki damskie i bluzki, a wyroby Firmy trafiały do powszechnie znanych niemieckich domów towarowych m. in. OTTO,QUELLE, BAUR, KARSTADT i innych. Rok 1992 to dalszy krok zmian organizacyjnych i pierwszych prób przeorientowania produkcji eksportowej na wybrane produkty. Wybór padł na spódnice i spodnie damskie. Podjęte decyzje okazały się wyjątkowo trafne. Kolejne lata przyniosły ilościowy wzrost rocznej produkcji spódnic z 60.000 szt. do 200.000 szt. (1997r.), a spodni damskich z 20.000 szt. do 100.000 szt.(2000 r). Modne wzory i wysoka jakość wyrobów oraz terminowe realizowanie kontraktów postawiły "MIDANĘ" w światowej czołówce producentów konfekcji damskiej, a osiągnięte wyniki umożliwiły wejście do elitarnej grupy polskich przedsiębiorstw już w 1996 r. Utrzymanie się nadal w tej grupie również w 1997 r. potwierdzone zostało specjalnym pismem z dnia 19 marca 1998 r. podpisanym przez Wicepremiera i Ministra Finansów prof. Leszka Balcerowicza, Ministra Skarbu Emila Wąsacza, Ministra Gospodarki Janusza Steinhoffa i z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN Urszulę Grzelońską.

Dużą uwagę przywiązuje "MIDANA" do działalności inwestycyjnej. Powiększono powierzchnie produkcyjne, kładąc równocześnie szczególnie silny nacisk na odnawianie i rozbudowę parku maszynowego.

Wysoka jakość wyrobów to zasługa nie tylko nowoczesnego parku maszynowego, ale przede wszystkim wysoko wykwalifikowanej załogi. Rynkowe wynagrodzenie adekwatne do jakości i efektywności pracy, dobre, estetyczne oraz bezpieczne warunki pracy to czynniki stabilizujące poziom zatrudnienia.

 

 
 
Strona wykonana i prowadzona przez ARTNET