Jak skutecznie zamaskować widoczne kable od telewizora?

Telewizor to jedno z tych urządzeń, bez których wiele osób wręcz nie wyobraża sobie codziennego życia. Dziś wykorzystujemy go nie tylko do oglądania klasycznej telewizji, ale także do wyświetlania filmów z platform streamingowych, grania w ulubione gry, a także do samego słuchania muzyki. Zazwyczaj telewizor umieszczamy na honorowym miejscu w naszym salonie. Efekt wizualny może jednak dalece odbiegać od oczekiwanego za sprawą widocznych kabli, które trudno ukryć, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na zawieszenie telewizora na ścianie. Oto dwa sposoby, które pozwolą na zamaskowanie przewodów!

Dlaczego widoczne kable od telewizora sprawiają nam tyle problemów?

Telewizor zazwyczaj wymaga podłączenia za pomocą dwóch przewodów. Pierwszym z nich jest tzw. kabel zasilający, którym do urządzenia doprowadzany jest prąd z gniazdka, a drugim kabel antenowy, dzięki któremu telewizor może odbierać telewizję naziemną. Dwa kable to jeszcze na tyle niewiele, że większość osób jest w stanie je zaakceptować. Problem pojawia się natomiast, jeśli pod tv podepniemy także inne urządzenia – dekoder, soundbar, PlayStation i inne. Każde z nich posiada przynajmniej jeden przewód, który należy podłączyć pod telewizor, aby móc korzystać z dobrodziejstw jego komunikacji z każdym z tych urządzeń.

W związku z tym, pod wiszącym telewizorem z czasem pojawia się prawdziwy gąszcz kabli, które nie sposób uporządkować. Pogarsza się estetyka naszego kącika telewizyjnego, a na kable musimy patrzeć za każdym razem, kiedy tylko zasiądziemy przed odbiornikiem. Nic więc dziwnego, że większość osób poszukuje dobrego sposobu na ukrycie kabli. Może okazać się nim kanał telewizyjny, którego instalację warto rozważyć na etapie remontu lub wykańczania salonu. Kanał telewizyjny pozwala na ukrycie wszystkich kabli od telewizora w ścianie, jest całkowicie niewidoczny na zewnątrz oraz pozwala na uzyskanie estetycznych efektów wizualnych.

Jak skutecznie zamaskować widoczne kable od telewizora?

Jak zainstalować kanał telewizyjny? Czy istnieją dla niego alternatywne rozwiązania?

Montaż kanału telewizyjnego jest łatwy i mało problematyczny. Warto jednak decydować się na to rozwiązanie przy okazji remontu lub wykończania mieszkania. Pozwoli to uniknąć konieczności kucia w ścianie oraz związanego z tym bałaganu już po przeprowadzeniu remontu. Kanał telewizyjny podtynkowy umieszcza się w ścianie za telewizorem. Ma on postać długiego kanału z wejściem i wyjściem na przewody. Górna część kanału jest ukryta za telewizorem, a dolna znajduje się zazwyczaj za szafką RTV, co sprawia, że jest on całkowicie niewidoczny na zewnątrz.

Jeśli z różnych powodów kanał telewizyjny nie może zostać zamontowany w naszym mieszkaniu, warto zdecydować się na alternatywne dla niego rozwiązanie. Nie będzie ono, co prawda całkowicie niewidoczne, jednak w widoczny sposób poprawi estetykę kącika telewizyjnego. Mowa tu o specjalnych listwach maskujących kable, w których umieszcza się przewody i mocuje całość do ściany. Dobierając je pod kolor ściany lub malując tą samą farbą również otrzymamy dobre efekty wizualne.