Jak wybrać idealne świece dla siebie?

Rytuał palenia świec pozwala zrelaksować zmęczony umysł i ukoić nerwy. Ciepły, przytulny płomień tworzy nastrojową atmosferę, ale jego potencjał jest znacznie większy. Zapach wydzielany przez świece może dodatkowo pobudzić do działania, wprowadzić w stan błogiego odpoczynku czy towarzyszyć podczas romantycznej kolacji. Jak wybrać idealny zapach dla siebie?

Dopasuj zapach do osobowości

Przebojowa dusza, zrównoważony mol książkowy czy może aktywny właściciel czworonogów? W życiu każdego człowieka codziennym celom przyświecają konkretne działania, które wykonywane są zgodnie z cechami osobowości. Warto podkreślić, że palenie świec o ulubionym zapachu może dodatkowo nastrajać do realizacji swoich pasji. W aktualnej ofercie sporym zainteresowaniem cieszą się świece Bolsius, których kompozycje zapachowe sprawdzają się zarówno na co dzień, jak i od święta.

Zapachy lepsze niż podwójne espresso

Zawodowe obowiązki bywają przytłaczające, ale trzeba zakasać rękawy i przystąpić do działania. Osobom, którym brakuje chęci i motywacji do pracy, poleca się świece o świeżych nutach. Produkty o zapachu cytrusów nie tylko poprawią nastrój, ale i pomogą się skoncentrować na zawodowych wyzwaniach. Warto postawić na świece o zapachu pomarańczy, cytryny czy grejpfruta, które dodatkowo znakomicie sobie radzą z niwelowaniem dolegliwości związanych z bólem głowy.

Idealne dla zestresowanych

Gdy poziom stresu przekracza dozwoloną normę, a w głowie zapala się zestaw czerwonych lampek, oznacza to, że nadeszła pora na chwilę odprężenia. Dla tych, którzy doświadczają stresowych sytuacji na co dzień, poleca się świece Bolsius o zapachu wanilii oraz lawendy. Właściwości uspokajające wykazuje również zapach cedru. Każda z powyższych propozycji odznacza się intensywnym zapachem. Dodatkowo lawenda idealnie sprawdzi się u osób zmagających się z bezsennością.

Jak wybrać idealne świece dla siebie?

Romantyczna kolacja we dwoje

Świece są nieodłącznym elementem nastrojowej kolacji. Nie tylko dekorują pięknie zastawiony stół, ale i wpływają na zmysły zniewalającym zapachem. Podczas kolacji we dwoje warto postawić na aromaty, które kojarzone są z naturalnymi afrodyzjakami. Wśród nich nie może zabraknąć słodkiego zapachu róży czy magnolii, znanej powszechnie jako drzewo radości. Trafioną propozycją na wspólny wieczór są świece Bolsius z linii True Scents o ciekawym kształcie i zapachach, które są długo wyczuwalne.

Zapachy na zimę

Zimą szybciej zapada zmrok. Długie wieczory sprzyjają czytaniu książek i spędzaniu czasu w rodzinnym gronie. Również i na tę okazję można wybrać świeczki o idealnych zapachach. Szczególnie polecane są produkty wydzielające woń owoców egzotycznych. Słodkie aromaty bergamotki czy mango będą znakomitym uzupełnieniem spotkania przy cytrynowej herbacie. Zimą równie dobrze sprawdzają się świece o zapachu lasu, piernika, a także jabłka z cynamonem, które przywodzą na myśl świąteczne wypieki.

Zapachy pozytywnie oddziałują na nastrój i wywołują przyjemne skojarzenia. Ciepłe światło świec w połączeniu z ulubionym aromatem stworzy kompozycję, która błyskawicznie poprawi samopoczucie.